Wzmocnienie blogosfery w naszym kraju

Blogosfera w Polsce rozwija się w całkiem średnim tempie. Nie ma szybkich skoków popularności blogów, ani zaników wielkich blogerów, jacy zgromadzili tysiące czytelników. Nasz kraj jest relatywnie młodym celebrytą internetowym, w jakim bytują ludzie niepewni siebie i nie przez cały czas przekonani co do własnego spojrzenia. A Internet to natomiast miejsce niezwykle ekstremalne. Napływają w tym miejscu mocne jednostki i są to głównie administratorzy stron, posiadacze e-biznesów, lub blogów, ale napływają również jednostki słabe… większa część krytykujących komentujących to najlepszy przykład słabych jednostek.

Jedni i drudzy mają osobisty niesłychanie duży wpływ w rozrost blogosfery. Słabe jednostki nadzwyczaj prężnie mogą nabijać pieniądze, a silne bardzo bez trudu zdołają te pieniądze zbierać. Adekwatny blog zdoła być wzorem takiego stanu rzeczy. Gdzie pewna silna jednostka zarabia na tym, że nazbierała wkoło swoich artykułów chmarę słabych ludzi. Czy tak nie jest naprawdę? Faktycznie używam całkiem mocnych słów, jednakże taka wydaje mi się prawda.

Faktem jest, iż pośród czytelników blogów są silni ludzie i to dla nich konstruowane są absorbujące materiały tematyczne (np zdrowie), jednakże oni nie są codziennymi czytelnikami. Czytują blogi w wolnym czasie, a standardowo pracują w sieci, mają biznes, bądź swoje witryny. Pożądane byłoby na to zwracać adnotację. Blogosfera kształtuje się też dzięki nakładom na reklamę. Nawet banalny katalog, który jest moderowany zdoła się do tamtego przyczynić.

Komentowanie zamknięte.