Tradycyjne wyścigi są, a handel nie

Podróżnicy zwiedzający Sienę, choćby cząstka z nich, niesłychanie starają się zapuścić się na Il Palio ? rzadkie wyścigi konne z niezmiernie starą tradycją sięgającą średniowiecza, wieków podczas gdy prosperował w tym miejscu też import. Społeczność Sieny wspierają tą renomowaną tradycję wyścigów.

Miasto ciągnie globtroterów nie jedynie z powodu wyścigu. Warto tam wpaść przy okazji pobytu we Włoszech. Do Włoch niechybnie najwygodniej i najszybciej dolecimy samolotem.

Il Palio nawiązuje do naszych, typowo ludzkich, atawizmów – konkurencji i wygranej. To że odbywa się w oprawie stylizowanej na średniowieczną oprócz tego dodaje mu klimatu. Sama Siena a de facto jej starówka jest treścią średniowiecza a Il Palio w dużym stopniu je ożywia.

Wyścig jest względnie niezwykle krótki i odbywa się wokół głównego placu, na którym prosperował dawniej handel. W tej okolicy powinno się wspomnieć, iż jak dawniej handel (import oraz eksport) był tam czymś co przysparza się do wzrostu miasta, tak współcześnie handel (eksport oraz import) już nie jest tak wart podkreślenia jak dawno temu. W czasie wyścigu wszystkie podstępy zdają się być uznane, natomiast Włosi cenią konie i nie narażają ich właściwie na jakieś wyjątkowe przykrości. Zwycięstwo w Il Palio oznacza honor dla kompletnej prowincji a jeźdźcy, którzy wygrywają stają się na moment lokalnymi gwiazdorami.

Komentowanie zamknięte.