Co rusz ciężej o standardowe produkty do ciasteczek

Pragnęłabym zapisać w tym miejscu parę zdań na rzecz mojego upodobania którym jest wypiekanie ciasteczek, dlatego że pożądam torty, ciasta tudzież ciasteczka. Zaciekawienie domowymi wypiekami, głównie jeżeli chodzi o torty, kojarzy się na pewno zwarcie z wolą ich zjadania, nie tylko przeze mnie, natomiast dodatkowo przez moich najbliższych.

Ostatnio zaobserwowałam, że w warzywniakach, na bazarze i pomiędzy chodnikowych kupców ciężko w tym momencie wykryć pasujące jabłka do dokonania szarlotki. Te sugerowane przez sprzedających są zbyt słodkie i tym samym szarlotka też staje się nazbyt słodka.

Nadzwyczaj syci mnie fakt, że mam rodzinę posiadającą sad i stamtąd biorę nienagannie dobrane do szarlotki jabłka antonówki. Prawdopodobnie przepisy na nadzwyczaj rozmaite ciasta w tym przepis na szarlotkę będą się zmieniały i dopasowywały do istniejących na rynku owoców.

Chcę tutaj też napisać parę słów na zagadnienie ciasta które de facto niesłychanie nagminnie piekę i traktuję go nie zaledwie jako ciasto na sporadyczne okazje. Jest nim ciasto drożdżowe. Ciasto drożdżowe wychodzi bardzo rozkoszne, wyjątkowo nie jest suche i wyśmienicie smakuje, głównie z mlekiem.

Komentowanie zamknięte.